Pracownicy

Bogdan Koszela

Bogdan Koszela lubi wykładać i to określa jego stosunek do słuchaczy. Spokój, kultura, komunikatywność, życzliwość i zaangażowanie to cechy prowadzonych przez niego zajęć. Na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej wykładał m.in. takie przedmioty, jak: Analiza Matematyczna, Analiza Funkcjonalna, Matematyka Finansowa, Inżynieria Finansowa oraz Historia Matematyki. Jest wdowcem, ma troje dorosłych dzieci, syna Grzegorza, dwie córki – Kasię i Anię, oraz czworo wnuków – Krzysia, Szymonka, Etienka i Alice.

rodzina na Rysach

Nazwa firmy ma dwa znaczenia. Z jednej strony odnosi się do poziomu jego wykładów, który dr Bogdan Koszela nie waha się określać jako najwyższy profesjonalny. Z drugiej strony oddaje jego drugą, obok matematyki, pasję góry. Jego miejsce w górach świata można określić jako ekstremalny trekking.

Realizuje to bez przewodników i bez tragarzy, na własne ryzyko i na własny koszt. Był w Himalajach, w Andach, w Alpach, w Pirenejach, w Dolomitach i w Górach Skalistych. Zdobył m.in. takie góry jak Mont Blanc, Matterhorn, Triglav, Kilimandżaro i Aconcagua. Był w zaczarowanym zamkniętym tybetańskim Królestwie Lo, położonym wysoko w Himalajach, wewnątrz Nepalu. Był też w samym Tybecie. Podróżował po Patagonii, pływał po jeziorze Titicaca, był w Ushuai – najdalej na południe wysuniętym mieście na świecie, a także w bazach po obu stronach Everestu. Okrążył górę Kailash oraz jezioro Manasarovar – święte miejsca Buddystów i Hinduistów. Przeszedł kilka razy górską granicę Polski.